تحولات کلیدی بازار کیف لپ تاپ کشور ایران در سال ۹۶

ورود کیف لپ تاپهای جدید ( پسابرجامی ) به کشور‌ایران در حالی به سال آینده موکول شد که با حضور آنان توقع می‌رود چهره کلی بازار کیف لپ تاپ میهن طی سال ۹۶ تغییر و تحول نماید . این تغییرات اما بیشتر در مدت قیمتی ۳۰ میلیون تومان به بالا فیس خواهد اعطا کرد ; براین اساس بخش قابل‌توجهی از مشتریان داخلی از خرید کیف لپ تاپهای جدید پسابرجامی محروم خواهند ماند .

به نقل از کار پرس , این ولی در شرایطی است که بعضی کارشناسان چهره‌ای راکد از بازار کیف لپ تاپ در نیمه ابتدایی سال ۹۶ ارائه داده و معتقدند مسائلی مثل قدرت خرید زیر مشتریان و ارزش بالای کیف لپ تاپها , درین رکود تاثیر بسزایی خواهند داشت .

کیف لپ تاپهای پسابرجامی رخ بازار ایران را تغییر‌و تحول می‌دهندوالبته بی‌شک کیف لپ تاپهای پسابرجامی با دقت ظاهرا نو و کیفیت بالاتر در مقایسه با تولیدها فعلی , مشتریان خاص خویش را خواهند داشت , با این وجود با توجه به بها بالا و همچنین تیراژ پایین در مراحل اولیه ساخت , این تولیدها نمی‌توانند چتر بیحرکتی را از سر بازار کیف لپ تاپ کشور بردارند . به گزارش دنیای اقتصاد , این در واقع بدان معناست که با وجود عرضه محصول ها تازه , نبض کلی بازار همچنان در دست کیف لپ تاپسازان داخلی باقی مانده و این یعنی تولیدها قدیمی آن ها به‌خصوص در مدت قیمتی تحت ۵۰ میلیون تومان , در خط یک ایجاد و فروش قرار خواهند داشت . اما در زمینه‌ی چرایی این بیحرکتی علاوه‌بر مسائلی مانند اقتدار خرید ذیل مشتریان و بها بالای کیف لپ تاپها , از همه پرسی ریاست‌جمهوری و همچنین کاهش فصلی دادوستد کیف لپ تاپها هم به‌عنوان سایر عوامل موثر یاد میشود .

در‌این در بین , همه پرسی ریاست‌جمهوری و حاشیه ها معمول آن به‌نوبه خویش بر بیحرکتی بازار تاثیر داشته و ذهن بخشی از مشتریان را تا مدتی از بازار کیف لپ تاپ به دور می‌کند . در واقع مشتریان در روزگار همه پرسی و چه بسا تا چندی پس از آن , درانتظار می‌مانند تا سیاست‌های کلی دولت تازه در حوزه اقتصاد معلوم شده و بعد از آن اقدام به خریدوفروش کیف لپ تاپ میکنند . از سوی دیگر البته معمولا بازار کیف لپ تاپ سرزمین در سه ماه ابتدایی سال با رکودی فصلی دست به گریبان میشود و این موضوع در سال آینده خودنمایی خواهد کرد . در این بازه زمانی معمولا حجم تقاضا در بازار کیف لپ تاپ ( چه در حوزه کیف لپ تاپهای داخلی و چه وارداتی‌ها ) کاهش قابل‌توجهی یافته و با مقدمه فصل‌تابستان , رفته‌رفته شرایط بازار درسمت بهبود خرید و فروش پیش می‌رود . با این حساب می‌توان گفت که بازار کیف لپ تاپ ایران در نیمه دوم سال آینده رگه‌هایی از رونق را به خود خواهد روءیت کرد , رونقی که اما احتمالا چندان چشمگیر نباشد &# کیف لپ تاپ ارزان ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *