نکاتی مهم در زمینه ی سرویس , مراقبت و مراقبت خوب تر باتری خرید خودرو فروش خودرو

چگونگی افزایش طول عمر باتری :

۱ . شایسته ترین روش جهت ارتقا طول عمر باتری حفظ دائمی از باتری و خرید خودرو فروش خودرو می باشد . در آب و هوای سرد برای ارتقاء قدمت باتری , باتری را کاملاً شارژ و خرید خودرو فروش خودرو را گرم نگاه دارید . در آب و هوای گرم و در حین فصل‌تابستان , بایستی تراز الکترولیت را مرتباً بازنگری کرد و آب باتری را به سطح لازم برساند . این مطلب ناشی از دمای فراوان زیر کاپوت است . استفاده از محافظ گرما در باتری ها همگانی خیس شده و ساخت کنندگان اتومبیل بوسیله آن , باتری را از دمای بالای ذیل کاپوت حفظ می نمایند . برخی ایجاد کنندگان باتری نوعی باتری منحصر مناطق گرمسیر ایجاد کرده اند که میزان الکترولیت در باتری را ارتقا داده اند تا خنک سازی خوبتر صورت بپذیرد و یا این که از فرمولاسیون خاصی برای ورقه بهره کرده اند . ۲ . آب کاهش یافته را اضافه فرمائید . هیچوقت اسید یا این که آب آلوده و کثیف بیشتر نکنید و بیش از مقدار آن را از آب پر نکنید . ۳ . قبلی از شفاف کردن اتومبیل همه امکانات جانبی برقی و چراغ های اتومبیل را خاموش نمایید به دلیل اینکه سبب کاهش بار باتری در هنگام استارت و خصوصاً در هوای سرد می‌شود . ۴ . شفاف گذاشتن همه چراغ ها یا این که امکانات جانبی برقی دیگر خرید خودرو فروش خودرو و دشارژ بدون نقص باتری خصوصاً در باتری بدون نگهداری و نگهداری , سبب خراب شدن باتری خرید خودرو فروش خودرو میشود . بعداز شارژ بی نقص باتری برای تعیین خسارات وارده احتمالی باتری را آزمایش فرمایید . ۵ . توشه پارزیتیک را به کمتر از ۱۲۰ میلی آمپر کاهش دهید . ۶ . باتری های با شارژ کامل را در مکان های سرد قرار دهید و مرتباً هنگامی که میزان شارژ آن ها به کمتر از ۸۰ درصد شارژ بدون نقص میرسد یا بعد از ۶ ماه ( هر یک زودتر واقعه بیافتد ) آن‌ها را شارژ کنید . ۷ . در آب و هوای سرد , ارتقاء قطر کابل باتری ( نمره سیم کوچکتر ) به ارتقا توانایی در اختیار باتری برای خرید خودرو فروش خودروهای استارتر یاری می نماید .

مهمترین علل ناتوانی ناگهانی باتری :

۱ . کاهش الکترولیت ( که دلیل ۵۰ درصد از کارافتادگی باتری هاست ) به دلیل گرمای بیشتراز اندازه در زیر کاپوت یا این که شارژ بیش از حد .
۲ . دشارژ دوچندان ( پر‌نور گذاشتن چراغ های خرید خودرو فروش خودرو )
۳ . به کار گیری بیجا یا این که کاربرد باتریهای با سایز نا مناسب .
۴ . راحت شدن تسمه دینام یا این که فارغ از شارژ ماندن .
۵ . لرزش بیش از میزان ( به دلیل لق شدن بست های حفظ کننده )
۶ . فایده از آب آلوده .
۷ . خوردگی .
۸ . یخ زدگی .
نکات ایمنی اساسی :
باتری های سرب اسیدی دربرگیرنده الکترولیتی از جنس سولفوریک اسید میباشند که ماده ای خورنده و سمی است . در هنگام شارژ از خود گازی متصاعد میکند که در شکل وجود جرقه ای در کنار آن منفجر خواهد شد که سبب جراحت رساندن به آدم می گردد . هنگام کار با باتری نیاز به رعایت مواقعی است از جمله : تهویه مطبوع , بدور کردن جواهرات از بدن , پوشیدن لباس حفظ کننده تن و منفعت از عینک ایمنی منحصر و احتیاط کردن و همچنین رعایت همه دستورات آفریننده باتری در باب تست باتری , استارت باتری به باتری , نصب و شارژ باتری .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *